מאמרים נבחרים

הטיפ השבועי

לאחרונה אנחנו עדים לפרסום אגרסיבי של שיקום הפה ביום אחד.
דבר, שקוסם להרבה אנשים, זה להיתעורר ביום אחד עם חיוך מלא שיניים, כמו בעבר.
ללא כאבים וסבל שכרוכים בטיפול ממושך.
שוכחים לפרסם, שאחוז הכשלונות רב יותר והשיטה ,כלל לא מתאימה לכל אחד!.
מומלץ לבדוק היטב עם הרופא , מה הסיכונים והסיבוכים ,שכרוכים בטיפול המהיר והאם הטיפול המיידי , אכן מתאים לכם.

לייעוץ או הצעת מחיר

בריאות העור: לא רק גנטיקה

עור חלק הוא לא תוצאה של גנטיקה טובה בלבד. ד"ר שמעון רשף שופך אור על הגורמים המשפיעים על העור
מאת: ליאת עיני, כתבת דוקטורס


כולם רוצים עור רך וחלק כמו של תינוק, אבל כמה מאתנו משקיעים בו ושומרים עליו? בריאות העור תלויה בגנטיקה אך גם בהשפעתם של גורמים חיצוניים, כמו קרינת השמש, תזונה ועישון סיגריות. "העור מורכב מכמה שכבות, השתיים העיקריות הן דרמיס ואפידרמיס", מסביר ד"ר שמעון רשף, מומחה לאורתודונטיה ומטפל ברפואה אסתטית. "האפידרמיס הוא השכבה העליונה בעור שבה התאים מתקלפים כל הזמן, ואילו הדרמיס הוא השכבה הפנימית והמזינה, המורכבת מסיבי קולוגן ומסיבים אלסטיים".

לחות והגנה

מהי הדרך הטובה ביותר לשמירה על העור? "חשיפה מוגברת לשמש גורמת נזק לעור", אומר ד"ר רשף. "לכן חשוב למרוח מדי בוקר קרם הגנה, מכיוון שקרני השמש בארץ הן חזקות מאוד רוב השנה. כמו כן, רצוי לא להיחשף לשמש בקיץ מעל 10 דקות ובחורף - מעל 20 דקות.
למרות שקרם ההגנה נותן תחושת ביטחון, הוא לא מגן באופן מלא על העור". ד"ר רשף מציין כי בנוסף להימנעות מחשיפה לשמש, מומלץ להימנע מעישון ולצרוך תזונה נכונה.


ומה לגבי התכשירים שחברות הקוסמטיקה מפרסמות? הרי כל אישה מודעת לכך שחשוב למרוח קרם לחות, והמשקיעות יותר גם מקפידות על קרם לילה, קרם עיניים, פילינג והיד עוד נטויה. לדברי ד"ר רשף, אין צורך לשלם מאות שקלים על קרם, מכיוון שהמחיר אינו מהווה סימן לאיכות המוצר. אולם, חשוב למרוח מדי יום קרם לחות אשר מכיל אחוז מסוים של רטינול (רטין A), אשר מגן על העור ואף מצמצם את הקמטים. יש לציין כי רטין A משפר את האלסטיות של העור, מסייע בשמירת רמת הלחות שלו, מאיץ את קצב התחדשות התאים ומונע התחמצנות שלהם, וכך בעצם מונע את הזדקנותם המוקדמת. "חשוב מאוד שיהיו בקרם הלחות רטין A וקרם הגנה. גם ויטמין C וויטמין E טובים לעור", מסביר ד"ר רשף. "בלילה מומלץ למרוח קרמים קלילים יותר אשר מעניקים תחושה נעימה ומלחחים את העור".


הצערת העור

גם אלו שמורחים קרמים מודעים לעובדה שאחד החסרונות העיקריים של הקרמים נעוץ בכך שהם לא מגיעים לשכבה הפנימית והמזינה של העור - הדרמיס. כתוצאה מהצורך בטיפול עמוק יותר בעור, פותחו מכשירים המשמשים להצערת העור. "מדובר בטיפוליPhoto Rejuvenation, אשר מחדירים לעומק העור אנרגיית אור, תוך שימוש בטכנולוגיית IPL (טכנולוגיה להחדרת אנרגיית אור וחום באמצעות מכשור ייעודי), ובנוסף ניתן להוסיף פילינג בינוני או עמוק כדי לחדש את העור", אומר ד"ר רשף.
למרות העובדה שהפילינגים גורמים לחידוש העור, יש להם גם חסרונות. לדברי ד"ר רשף הפילינגים העמוקים הורסים בהדרגה את השכבה החיצונית של העור והם עלולים לגרום לתופעות לוואי, כמו כתמים על העור.
בפילינג עמוק יש סיכונים רבים יותר וישנה תחושה שלאורך זמן הפילינג מרכך את העור, דבר המהווה חסרון. לעומת זאת, אם מחליטים על פילינגים חלשים, צריך לקחת בחשבון שמדובר בטיפול ארוך שצריך לחזור עליו פעמים רבות.

בית אפריקה-ישראל, דרך החורש 4, קריית סביונים, יהוד | טלפון: 03-6323892